26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності (World Intellectual Property Day). Генеральна Асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ, World Intellectual Property Organization, WIPO) на засіданні у вересні 2000 року прийняла рішення про заснування цього свята. Датою для нього вибрали 26 квітня, оскільки в цей день була заснована організація WIPO, яка покликана сприяти охороні і розвитку інтелектуальної власності в усьому світі, і як спеціалізована установа ООН з питань творчості та інтелектуальної власності, веде свою діяльність насамперед на розширення і розвиток збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності.
Ректор Київського університету інтелектуальної власності та права, професор Василь Фелик від імені Президента Університету, академіка Сергія Ківалова вітають науково-педагогічний колектив нашого Університету, студентів та аспірантів, адже ви своєю інтелектуальною працею – науковими дослідженнями, розробками та педагогічною діяльністю сприяєте технічному прогресу, вихованню нових поколінь фахівців з творчим мисленням для розвитку держави та її економічного процвітання.
Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право та суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку всього світового співтовариства. В цей день проходять різні тематичні заходи, акції та кампанії, метою яких є привернення уваги світової громадськості до проблем, які виникають у WIPO при вирішенні поставлених перед нею завдань, а також з метою інформування суспільства про те, що являє собою інтелектуальна власність та яким чином система її захисту сприяє розвитку багатьох напрямів прогресу: від мистецтва до інноваційних технологій.
Зі святом!
Слава Україні!