До уваги випускників 11-х класів! НМТ (блок з української мови)

Шановні вступники Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія”, Український центр оцінювання якості освіти на офіційній сторінці розпочав оприлюднювати інформацію стосовно вступної кампанії 2022 року. Наразі для бакалаврів передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,
  • з математики
  • з історії України.

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів будуть оприлюднені такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня Ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі Вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Принагідно нагадуємо, що спливає термін реєстрації вступників, які ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ーдо 19 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, будь ласка, створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання вами документів для вступу.

Найважливіший документ учасника/учасниці традиційного ЗНО ー Сертифікат учасника ЗНО (документ із його/її фотокарткою і переліком предметів, вибраних для складання). Для участі в НМТ цей документ не потрібен, однак для комунікації з учасниками (підтвердження бажання взяти участь у тестуванні, вибір очікуваного міста перебування на час тестування тощо) буде використано Інформаційну сторінку учасника ЗНО. Доступ до неї здійснюється за номером та PIN-кодом, зазначеними в сертифікаті.

Тим, хто вже має сертифікат, потрібно обов’язково занотувати його номер і PIN-код, аби надалі використовувати їх для входу на свою Інформаційну сторінку. Якщо ж ви зареєструвалися для проходження тестування, однак не маєте ані сертифіката, ані інформації щодо його номера і PIN-коду, не хвилюйтеся: невдовзі ми повідомимо вам, як дізнатися дані для входу на свою Інформаційну сторінку.

Слідкуйте за нашими новинами. Бережіть себе. Слава Україні!


Новини

2024-11-19

День відкритих дверей 23 листопада 2024

День відкритих дверей 23 листопада 2024

Докладніше

2024-11-16

Київський університет інтелектуальної власності та права НУ ОЮА святкує 10-річчя!

Київський університет інтелектуальної власності та права НУ ОЮА святкує 10-річчя!

Докладніше

2024-11-11

Сучасна практична підготовка

Сучасна практична підготовка

Докладніше

2024-11-02

Три свята водночас: 15 листопада 2024 року

Три свята водночас: 15 листопада 2024 року

Докладніше

2024-10-25

Ювілейний радіодиктант

Ювілейний радіодиктант

Докладніше

2024-10-17

Національний тест з медіаграмотності

Національний тест з медіаграмотності

Докладніше

2024-10-17

Участь в програмі UAS QA Poo

Участь в програмі UAS QA Poo

Докладніше

2024-10-09

Вітаємо з Днем юриста України!

Вітаємо з Днем юриста України!

Докладніше

2024-10-01

Привітання з Днем захисників і захисниць України

Привітання з Днем захисників і захисниць України

Докладніше

2024-09-30

Академічна мобільність здобувачів

Академічна мобільність здобувачів

Докладніше

2024-09-27

Акція «Кров для військових»

Акція «Кров для військових»

Докладніше