26 квітня 2023 року - 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці.
Аварія на ЧАЕС забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи.
Чорнобилю вдруге довелось пережити катастрофу - окупацію російськими загарбниками, які у перші дні війни, 24 лютого 2022 року окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Загарбники полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення.
Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.
З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
26 квітня 2023 року ректор Київського університету інтелектуальної власності та права, професор Фелик Василь Іванович від імені Президента Університету, академіка Ківалова Сергія Васильовича висловив вдячність і працівникам Університету, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.