Для професійної підготовки студентів спеціальності 061 "Журналістика" Київський інститут інтелектуальної власності та права веде активну співпрацю з провідними національними телеканалами, зокрема 5 каналом. Відповідно договору про співробітництво студенти інституту мають можливість стажування на телеканалі, а також отримання безпосередньо практичних навичок журналістської діяльності у ході безпосередньої участі в ефірах, написанні репортажів тощо.
Перша серйозна робота за участі студентів-другокурсників вдало статувала у телевізійному ефірі одного з всеукраїнських телеканалів. Так, студенка другого курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права - Валерія Мартиненко стала ведучою проєкту «Срібний Вік», що 11 грудня о 15.30 стартує на 5 каналі.
Ця програма відтворює реальність життя літніх людей в Україні і доводить що незалежно від статків чи ситуацій – у будь-якому віці себе можна вдало реалізувати і жити щасливо. Базується вона на реальних історіях і не має аналогів на українському телебаченні. У ній є рубрики з новинами, порадами, історіями про життя та реалізацію літніх людей у Європейських країнах.
У створенні програми задіяна творча команда, це близько 10-ти , співробітників 5 каналу. Курує їхню роботу: автор та режисер проєкту, Алла Білякова, викладач спеціальності 061 "Журналістика" нашого Вишу.
"Валерія Мартиненко, це представник нової генерації, це «нова кров» на телебаченні, яке дуже швидко зараз молодіє. ЇЇ участь у проєкті дозволила реалізувати задум контрастної подачі: де 18-літня ведуча бере інтерв’ю у 85-ти річних людей. Це викликає у глядача додаткові емоції про швидку плинність часу та його безповоротність." - так відгукується про свою підопічну викладач, журналіст Алла Білякова.
Програма «Срібний Вік» передбачає щотижневе залучення студентів до виробництва телевізійного медіаконтенту. В апаратних, студійних комплексах, ньюз-румах вони відточують теоретичні знання отримані у нашому Виші. До речі, викладання теорії теж ведуть кореспонденти з 10 річним досвідом роботи. Нещодавно до їхніх рядів долучився Вячеслав Буткалюк, ведучий та журналіст з 20 річним досвідом телевізійної роботи. Останнім часом він має авторський проєкт на платформі «Обозрєватєль».
Співпраця 5 каналу та Інституту триває два роки, з моменту започаткування спеціальності. Це дозволило залучити до викладання кореспондентів з практичним досвідом роботи та мати реальну платформу для їхнього практичного стажування. Наразі 5 канал входить до 10-тки топових Всеукраїнських інформаційних телеканалів. Директор інституту, Заслужений юрист України, професор, д.ю.н. Василь Іванович Фелик планує розширити базу для підготовки журналістів, у планах підписання ще кількох медійних контрактів.