З Днем Української Державності

28 липня ми відзначаємо День Української Державності. Це свято пов’язане з більш ніж тисячолітньою історією Української Держави - Днем хрещення Русі-України.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

Сьогоднішнім святом українці утверджують спадкоємність українського державотворення, захист національних інтересів України, збереження історичної справедливості та нівелюють фейкові наративів з боку Росії як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

Новини